Jak zawsze, duża nowa aktualizacja oznacza mnóstwo poprawek, ulepszeń i zmian. W większości przypadków wszystko będzie działać bez problemów, ale ostrożność nie jest szkodliwa. W WordPress 5.6 jest zmiana, która może zepsuć niektóre wtyczki lub motywy.

Niektóre motywy i wtyczki mogą nie być z tym zgodne, co może powodować problemy. Dlatego przetestuj wersję w środowisku przejściowym, zanim wdrożysz ją w swojej witrynie.

Dbanie o aktualność witryny i wtyczek jest obowiązkiem, ale niezbędnym do zapewnienia bezpieczeństwa witryny.

Jest to jeden z powodów, dla których zespół WordPress ciężko pracuje, aby ten proces był nieco łatwiejszy, zapewniając automatyczne aktualizacje.

Na szczęście WordPress może już automatycznie aktualizować pomniejsze wersje, ale dzięki 5.6 może również automatycznie aktualizować do głównych wersji.

Zobacz także: Aktualizacja strony internetowej

To jest opcja opt-in, więc jeśli chcesz z niej skorzystać, musisz ją aktywować samodzielnie na ekranie aktualizacji WordPress. Pamiętaj, że automatyczne aktualizacje głównych wersji mają swoje zalety i …wady.

Skorzystaj z naszych usług na konfigurację i bezpieczne prowadzenie Twojej strony internetowej. KONTAKT PROXSYSTEM

Hasła aplikacji oferują nowy sposób zapewniania dostępu do określonych części witryny.

Nie możesz ich używać do logowania się na swoje konto, ale możesz ich użyć, aby umożliwić zewnętrznym źródłom dostęp do Twojej witryny bez konieczności podawania hasła.

Możesz łatwo generować klucze dostępu i udostępniać je swoim użytkownikom.

W WordPress 5.6 znajdziesz wyniki nie jednej lub dwóch aktualizacji Gutenberga – ale nie mniej niż siedem wersji.

Znajdziesz między innymi ulepszoną obsługę pozycjonowania wideo w blokach okładek, ulepszenia wzorów bloków, lepsze przeciąganie i upuszczanie bloków, ulepszoną nawigację za pomocą klawiatury i tak dalej.

Zawiera również wiele ulepszeń wydajności i ułatwień dostępu.

Zobacz więcej: Czy aktualizować CMS WordPress?

PHP 8 właśnie zostało wydane i jest to ogromna sprawa dla programistów.

Jest to najnowsza wersja języka programowania, w którym napisany jest WordPress, i zawiera wiele fajnych rzeczy, które pomogą programistom w korzystaniu z nowoczesnych praktyk i funkcji kodu. Począwszy od WordPress 5.6, CMS jest uważany za zgodny z wersją beta PHP 8. Mimo to jest wiele do zrobienia, aby WordPress był w pełni kompatybilny z PHP 8 i zanim programiści będą mogli korzystać ze wszystkich nowych funkcji, które oferuje.