WordPress 6.2 to dzisiaj najpopularniejszy CMS w internecie. Ważne, aby Twoje zaplecze było zawsze aktualne. Co zostało zmienione w nowej wersji WordPress 6.2.

Najnowsza szybsza wersja WordPress 6.2

W dzisiejszej erze cyfrowej, wydajność Twojej strony internetowej ma kluczowe znaczenie. Aby poprawić wydajność, najnowsza aktualizacja zawiera ulepszenia, które zostały zmierzone poprzez testy porównawcze metryk Web Vitals i Server Timing.

Według WordPress 6.2 Field Guide, wydajność motywu blokowego poprawiła się o około 20% w TTFB (który mierzy czas odpowiedzi serwera internetowego) i 14% w LCP (który wskazuje czas potrzebny do wyświetlenia treści na ekranie). W przypadku witryn z obrazami poprawa LCP jest jeszcze bardziej znacząca i wynosi około 19%.

Czy aktualizować CMS WordPress?

Ważne jest również, aby zauważyć, że najnowsze wydanie WordPressa 6.2 miało wyznaczonego menedżera wydajności, Felixa Arntza. Ten dodatek do zespołu wydającego sugeruje, że wydajność pozostanie głównym celem przyszłych aktualizacji WordPressa.

Twórcy WordPressa 6.2 starają się zapewnić kompatybilność z nowymi wersjami PHP.

Podejmują działania, aby zidentyfikować i zapobiec wszelkim potencjalnym problemom, które mogą się pojawić. Najnowsze wydanie WordPressa nie jest wyjątkiem, ponieważ podjęto znaczące wysiłki, aby uczynić go kompatybilnym z PHP8 i zminimalizować wszelkie potencjalne problemy, które mogą napotkać użytkownicy.

5 darmowych wskazówek aby przyśpieszyć stronę internetową

WordPress 6.2 oszczędza zasoby serwera

W przeszłości WordPress 2.5 dodał funkcję copy_dir() do kopiowania katalogu z jednego miejsca do drugiego. Jednak to podejście wymagało znacznej ilości pamięci, miejsca na dysku, czasu i operacji na plikach, co nie było optymalne.

W obecnej wersji wprowadzono funkcję move_dir, która pomaga zaoszczędzić czas i miejsce na dysku.