Certyfikat SSL jest podstawą naszego bezpiecznego Internetu i chroni poufne informacje podczas podróży przez światowe sieci komputerowe.

SSL jest niezbędny do ochrony Twojej witryny, nawet jeśli nie obsługuje poufnych informacji, takich jak karty kredytowe. Zapewnia prywatność, krytyczne bezpieczeństwo i integralność danych zarówno dla twoich stron internetowych, jak i danych osobowych użytkowników.

Głównym powodem używania protokołu SSL jest szyfrowanie poufnych informacji przesyłanych przez Internet, tak aby tylko zamierzony odbiorca mógł uzyskać do nich dostęp.

Jest to ważne

Ponieważ informacje wysyłane przez Internet są przekazywane z komputera na komputer, aby dostać się do serwera docelowego. Dowolny komputer znajdujący się między tobą a serwerem może zobaczyć numery kart kredytowych, nazwy użytkowników i hasła oraz inne poufne informacje, jeśli nie są zaszyfrowane przy użyciu certyfikatu SSL.

Gdy używany jest certyfikat SSL, Twoje informacje stają się nieczytelne dla wszystkich, z wyjątkiem serwera, na który wysyłasz informacje. Chroni Cię to przed hakerami i złodziejami tożsamości.

Przeglądarki internetowe podają wskazówki wizualne, takie jak ikona kłódki lub zielony pasek, aby użytkownicy wiedzieli, kiedy ich połączenie jest zabezpieczone. Oznacza to, że będą bardziej ufać Twojej witrynie, gdy zobaczą te wskazówki i będą bardziej skłonni do zakupu od Ciebie. Dostawcy SSL dadzą ci również pieczęć zaufania, która wzbudza większe zaufanie u twoich klientów.

HTTPS skutecznie ochroni

HTTPS chroni również przed atakami phishingowymi. E-mail phishingowy to e-mail wysłany przez przestępcę, który próbuje podszyć się pod Twoją witrynę. Wiadomość e-mail zwykle zawiera link do własnej strony internetowej lub wykorzystuje atak typu man-in-the-middle, aby użyć własnej nazwy domeny.

Ponieważ przestępcom bardzo trudno jest uzyskać odpowiedni certyfikat SSL, nie będą w stanie idealnie podszyć się pod Twoją witrynę. Oznacza to, że Twoi użytkownicy będą znacznie mniej narażeni na atak phishingowy, ponieważ będą szukać wskaźników zaufania w przeglądarce, takich jak zielony pasek adresu, i nie będą go widzieć.

  • SSL chroni dane
  • SSL potwierdza Twoją tożsamość
  • Z SSL jesteś wyżej w wyszukiwarkach
  • SSL pomaga spełnić wymagania PCI / DSS
  • SSL poprawia zaufanie klientów
Certyfikat SSL wynik testu

Google zmiany

W 2014 roku Google wprowadził zmiany w swoim algorytmie, aby dać przewagę stronom obsługującym HTTPS . Było to widoczne w różnych badaniach przeprowadzonych przez ekspertów SEO na całym świecie.

Aby zapewnić bezpieczniejsze przeglądanie stron od 2018 r., Google postanowił oflagować witryny, które nie mają zainstalowanego certyfikatu SSL / TLS na swojej stronie.

komunikat gdy nie ma certyfikatu ssl

Jeśli ktoś nie zastosuje się do tej reguły, wszystkie popularne przeglądarki internetowe używane na całym świecie, takie jak Google Chrome i Firefox Mozilla, ukarzą je, wysyłając ostrzeżenie „Niezabezpieczone” na pasku adresu URL. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości witryna może nawet zostać zablokowana, aby załadować się do przeglądarki.

Wnioski

Podsumowując, bez względu na to, którą stronę posiadasz, od osobistego bloga do dowolnego portalu zakupowego, SSL jest obowiązkowe. Nieprzestrzeganie tego może spowodować utratę odwiedzających, co nie jest czymś, z czym chciałby się spotkać właściciel witryny.

Udział procentowy certyfikatów SSL

Już teraz zwiększ bezpieczeństwo swojej witryny inwestując u nas w certyfikat SSL.

Gdy zaczynałem przygodę ze stroną www nie miałem pojęcia, że bezpieczeństwo danych jest tak ważne. Kiedy przeglądarka pokazała, że moja strona jest niebezpieczna, bardzo mnie to zdziwiło i zmartwiło. Wyobraźcie sobie, wchodzi potencjalny klient na waszą stronę, a tu tekst o blokadzie.

Teraz strona jest zabezpieczona, wyświetla się prawidłowo i widać zielony pasek z kłódką w adresie.

Widać po raportach, że strona jest częściej odwiedzana, bo jest teraz wyżej w Google. Oczywiście przy okazji mam więcej zamówień.

POLECAM!

Waldemar, Lublin

Mając sklep internetowy nie spodziewałem się, że certyfikat SSL jest tak ważny.

Dopiero po jego wdrożeniu, mogliśmy na stronie dodać płatności online.

Teraz jest to wszystko bardzo proste i wygodne, a klienci Nam ufają.

Marek, Lublin

Tematu certa ssl nie da się za bardzo przeskoczyć i w sumie nie ma takiej potrzeby.

Takie czasy, że trzeba się zabezpieczyć na różnych …frontach sieci.

Stefek, Wawa