Co to są nagłówki bezpieczeństwa SSL?

SSL to dodatkowa warstwa bezpieczeństwa w Twojej witrynie, która zapewni większe bezpieczeństwo strony. Aby zoptymalizować bezpieczeństwo witryny, zalecamy również użycie kilku ważnych nagłówków bezpieczeństwa w witrynie.

Ważnym nagłówkiem, który możesz dodać, jest HSTS i HSTS preload, który uniemożliwia użytkownikom Twojej witryny załadowanie fałszywej wersji witryny stworzonej przez hakera.

Ale jest więcej sposobów na włamanie się do witryny. Aby było to jak najbardziej utrudnione, zalecamy dodanie poniższych nagłówków do Twojej witryny.

  • HSTS – Gdy ten nagłówek jest ustawiony w Twojej domenie, przeglądarka od tej pory będzie wykonywać wszystkie żądania do Twojej witryny przez HTTPS.
  • Upgrade-Insecure-Requests — ten nagłówek to dodatkowa metoda wymuszania żądań do własnej domeny przez https://.
  • X-Content-Type-Options — ten nagłówek zmusi przeglądarkę, aby nie „zgadywała”, jakiego rodzaju dane są przesyłane. Jeśli rozszerzenie to „.doc”, przeglądarka powinna pobrać plik .doc, a nie coś innego (plik .exe).
  • X-XSS-Protection — zatrzyma ładowanie stron, jeśli wykryty zostanie atak odbitego skryptu krzyżowego (XSS).
  • Expect-CT, Certificate Transparenccy – Urząd certyfikacji (wystawca certyfikatu SSL) musi rejestrować wydane certyfikaty w osobnym dzienniku, framework CT, zapobiegając oszustwom.
  • Nagłówek No Referrer When Downgrade — ustawia stronę polecającą tylko przy przechodzeniu z tego samego protokołu, a nie przy degradacji (HTTPS -> HTTP).
  • X-Frame-Options – ogranicza elementy iframe, osadzone i obiekty do własnej domeny.
  • Zasady dotyczące uprawnień — umożliwia witrynom bardziej rygorystyczne ograniczanie źródeł, które mogą uzyskać dostęp do funkcji.

Przeczytaj także: Certyfikat SSL, czy warto go mieć.

Czym jest certyfikat?

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych. Przyjął się jako standard szyfrowania na stronach WWW.

Certyfikat SSL chroni transakcje i zabezpiecza przesyłane przez pocztę i stronę WWW informacje, takie jak hasła, loginy, dane osobowe itp.

https://www.w3.org/

Pamiętaj.

Zakup samego certyfikatu SSL nie równa się zaawansowanej konfiguracji.

Posiadacze hostingu i SSL w Proxsystem, mają zapewnioną automatyczną konfigurację dodatkowych nagłówków bezpieczeństwa.