Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wiąże się z długotrwałą i wytężona pracą.

Zanim zaczniesz, musisz wiedzieć:

  • O czym jest twoja strona
  • Jaki jest cel
  • Jak bardzo jesteś zaangażowany

Kiedy już zdecydujesz się na te trzy rzeczy, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy.

Wskazana dalsza lektura: Zaawansowane pozycjonowanie strony internetowej

1. Zrób stronę internetową o jednym.

Może dotyczyć także innych rzeczy, ale wybierz jeden główny temat, który jest najbardziej istotny dla Twojej wiadomości. Ten krok jest ważny, więc przed wybraniem tematu możesz przeprowadzić małe badanie słów kluczowych.

2. Wymień słowa kluczowe tam, gdzie mają one największe znaczenie.

Uwzględnij swoje „jedno” w tytule strony, nazwie domeny, opisie, sloganie, słowach kluczowych, kategoriach blogów, tytułach stron i treści strony. Jeśli korzystasz z WordPress, możesz to zmienić w Ustawieniach ogólnych lub za pomocą wtyczki, takiej jak All in One SEO Pack.

3. Link do stron wewnętrznych w Twojej witrynie.

Wiele systemów zarządzania treścią robi to automatycznie, ale jeśli nie, powinieneś chcieć tworzyć linki do najważniejszych stron bezpośrednio ze strony głównej i krzyżować je ze sobą.

4. Użyj struktury permalink, która zawiera słowa kluczowe.

Niektóre witryny mają „brzydkie” struktury permalink , które używają liczb do identyfikacji stron. Nie rób tego Jest to złe dla pozycjonowania strony i po prostu nie wygląda dobrze. Użyj struktury URL zawierającej tekst i upewnij się, że w adresach URL znajdują się słowa kluczowe.

5. Usuń wszystko, co spowalnia Twoją witrynę.

Czasy wczytywania strony są ważne, więc pozbądź się wszelkich zbędnych elementów, które zagłuszą Twoją witrynę. Mogą to być odtwarzacze muzyki, duże obrazy, grafika flash i niepotrzebne wtyczki.

6. Używaj słów kluczowych na swoich obrazach.

Uwzględnij słowa odzwierciedlające temat witryny w tytule obrazu, opisie i atrybutach alt. Zmień także tytuł pliku, jeśli nie odzwierciedla on głównych słów kluczowych.

7. Link do innych stron internetowych z odpowiednią treścią.

Możesz to zrobić, umieszczając na swojej stronie blog, listę linków lub stronę zasobów. Oczywiście rób to oszczędnie, ponieważ każdy link wychodzący jest „głosowaniem” na inną stronę. Jeśli jednak zrobisz to dobrze, a ludzie klikną linki, oznacza to, że wyszukiwarki są zaufanym organem w danym temacie.

8. Często aktualizuj swoją stronę internetową.

Witryny z zawartością dynamiczną często zajmują wyższą pozycję niż witryny z zawartością statyczną. Właśnie dlatego blogi i katalogi (takie jak Wikipedia) radzą sobie tak dobrze w wyszukiwarkach. Są one stale aktualizowane o nowe treści.

Czytaj więcej: Aktualizacja strony internetowej

9. Upewnij się, że Twoja witryna jest indeksowana w wyszukiwarkach.

Wiele wyszukiwarek automatycznie znajdzie i zindeksuje twoje treści, ale nie licz na to. Chcesz mieć pewność, że wyszukiwarki takie jak Google, Bing i Yahoo indeksują Twoją witrynę, aby użytkownicy mogli Cię znaleźć w Internecie. Możesz dodać je bezpośrednio, jeśli nie są.

10. Niech inne strony internetowe zawierają linki do Ciebie.

Jest to naprawdę bardzo ważne, jeśli chodzi o SEO. Najważniejsze jest to, że nie jest to coś, co niekoniecznie można kontrolować. Oprócz tworzenia doskonałych treści, jedyne, co możesz zrobić, to zapytać (co czasami działa). Moją radą jest spędzanie czasu, który próbowałbyś przekonać kogoś do linkowania do ciebie po prostu pisania świetnych treści. I zacznij publikować posty na innych blogach. Niezależnie od tego, co robisz, wiedz, że linki przychodzące są niezbędne dla pozycjonowania sytony.

11. Przestań zmieniać nazwę swojej domeny.

Wiek adresu strony internetowej jest czynnikiem w poszukiwaniu Ranking strony, więc uzbroić się w cierpliwość. Jeśli co sześć miesięcy uruchamiasz nowego bloga, nigdy nie zobaczysz, że witryna zyskuje wartość, na jaką zasługuje.

12. Pisz jak człowiek.

Żadne z powyższych nie ma znaczenia, jeśli utworzysz treść, która brzmi jak napisany przez robota. Pisz świetne rzeczy, postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, bądź cierpliwy, a zobaczysz wyniki.

Czytaj więcej: Jak skutecznie blogować dla biznesu

Zdaję sobie sprawę, że wielu z was już zaczęło blogować, ale wiele z tych wskazówek można zastosować z mocą wsteczną. A jeśli to zrobisz, możesz zacząć pisać regularne treści.

Jeżeli chcesz być wysoko w wyszukiwarkach, skontaktuj się z nami!