Niedawne ogłoszenie zespołu Google Chrome ujawnia istotne zmiany w Core Web Vitals, zestawie wskaźników jakości dla stron internetowych wprowadzonych na początku 2020 r. Ta modyfikacja ma na celu poprawę oceny wygody użytkownika strony internetowej. Wcześniej zespół Chrome zidentyfikował pewne ograniczenia metryki First Input Delay (FID), która mierzy czas reakcji.

W związku z tym poszukiwali informacji zwrotnych na temat eksperymentalnej miary, aby skuteczniej zaradzić tym niedociągnięciom. W 2022 roku zespół Chrome wprowadził Interaction to Next Paint (INP) jako nowy wskaźnik i współpracował ze społecznością, aby przetestować jego skuteczność.

Google poprawia Core Web Vitals

Po dodatkowym roku testowania i zbierania opinii zespół Chrome postanowił promować INP jako zamiennik FID w Core Web Vitals. Ta zmiana wejdzie w życie w marcu 2024 r., oznaczając INP jako nowy wskaźnik pomiaru responsywności.

Aby pomóc właścicielom witryn i programistom w przygotowaniu się do tego przejścia, INP zostanie uwzględnione w raporcie Core Web Vitals w Search Console jeszcze w tym roku. Kiedy INP zastąpi FID w marcu 2024 r., raport Search Console nie będzie już wyświetlał danych FID i będzie wykorzystywał INP wyłącznie do oceny czasu reakcji.

Google MUM. Czy SEO musi się zmienić?

Właściciele witryn, którzy zastosowali się do wskazówek dotyczących ulepszenia Core Web Vitals, już wcześniej rozważyli responsywność swoich stron, zapewniając solidną podstawę do ulepszenia INP i ogólnej responsywności ich stron.

Zalecenia Google

Zdecydowanie zaleca się, aby właściciele witryn osiągnęli dobre podstawowe wskaźniki internetowe, aby odnieść sukces w wyszukiwarce i zapewnić użytkownikom doskonałe wrażenia.

Należy jednak pamiętać, że doskonałe wrażenia ze strony to coś więcej niż tylko podstawowe wskaźniki internetowe. Samo posiadanie korzystnych statystyk w raporcie Core Web Vitals w Search Console lub raportach innych firm nie gwarantuje wysokich pozycji w rankingach.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak podstawowe wskaźniki internetowe pasują do holistycznego podejścia do jakości strony, zapoznaj się ze wskazówkami dostarczonymi przez Google na temat rozumienia i uwzględniania jakości strony w wynikach wyszukiwania Google.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowych danych, zapoznaj się z postem na blogu zespołu Chrome, a aby zoptymalizować swoje strony pod kątem INP, zapoznaj się z przewodnikiem dotyczącym optymalizacji INP.